Kopenhag’da gezilecek yerler

kopenhag

Danimarka’da gezilecek yerleri ve şehirleri kısa kısa anlattıktan sonra sıra Kopenhag’ı detaylı anlatmaya geldi. Bir zamanlar Avrupa’nın yüzde 80’ini sınırlarına katmış olan eski krallığından fazlasıyla tarihi eser barındıran bu şehrin sizi büyüleyeceği kesin. Kopenhag’da gezilecek yerler adlı listemizin başlarında Church of Our Saviour yer alıyor. Mükemmel bir manzaranın yanı sıra büyüleyici bir mimariye sahip olan kilise dönerek yükselen bir zirveye sahip. Kopenhag turistik yerleri arasında Frederiksberg Have de yer alıyor. Çok güzel bir bahçe olan bu bölge içinde onlarca hayvan türünü barındırır ve şehrin her sakinleşmek isteyen bireyi burayı tercih eder. Sessiz yeşillik burada sizi bekliyor.

The David Collection da Kopenhag’da gitmek için önerdiğimiz yerler arasında yer alıyor. Mükemmel bir Hristiyan müzesi olan bu yapı yüzyıllar öncesinin eserlerini içinde barındırıyor ve göz kamaştırıcı bir mimariye sahip. Dyrehaven da yine önerdiğimiz yerler arasında yer alıyor. Denizin kenarında bulunan bu bölgede çok huzurlu zaman geçirebilir, piknik yapabilirsiniz. Hatta su ısısı iyiyse denize bile girebilirsiniz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi