Viborg’da gezilecek yerler

viborg

Daha önce yazdığımız Danimarka’da gezilecek yerler adlı yazımızda eğer Danimarka’ya gelmek isteyip Viking’lere dair şeyleri görmek istiyorsanız Viborg’u görmeniz gerektiğini söylemiştik. Şimdi bu bölgeleri sizlere sunuyoruz. Öncelikle Viborg’da gezilecek yerler adına Skovgaard Museet’i sizlere öneriyoruz. Pagan inancına dair tarihi eserler barındıran bu yapının dikkatinizi çekeceği kesin, özellikle Uppsala’dan gelen eserler fazlasıyla görmeye değer. Borgvold Og Bibelhaven de Viborg’da görülmesi gerekenler arasında yer alıyor. Mükemmel bir milli park olan bu bölge çok fazla canlı türünü içerisinde barındırıp insanı mükemmel bir ruh içine sokuyor.

Viborg turistik yerleri bunlarla da sınırlı değil. Hald Ruin bölgenin en eski Viking yerleşim merkezlerinden biri ve halen onlara hitaben bazı yapıları barındırıyor. Latinerhaven ise Viking’lerin zamanında diğer Avrupalılardan görerek inşa ettiği bir bahçe, burası da yine Viborg’da görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor ve çok güzel bir yeşilliğe sahip. Son olarak sizlere Digterparken’i önereceğiz ki buranın pek bilinmediğini ama süper bir doğaya sahip olduğunu aktaralım.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi