Diekirch Gezilecek Yerler

diekirch

Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olan Lüksemburg’u sizlere tanıtmaya devam ediyoruz. Bundan bir önceki yazımızda ülkenin büyük bir şehrini sizlere tanıtmıştık, bu sefer ise uğradığımız yer Diekirch olacak. Ülkenin orta büyüklükteki bu şehrini sizlere neredeyse sadece doğasıyla övebiliriz, tarihi anlamda gezilecek pek de fazla bir yere sahip. Yukarıdaki fotoğrafa baktığımızda tam bir emekli hayatını görüyoruz. Açıkçası bizim de aklımıza emekli olduktan sonra buraya gitmek, gezmek gelmedi değil. Ancak bunu daha önce bir tarihe de alabiliriz. Eğer sizin de Lüksemburg’a yolunuz düşecek olursa mutlaka Diekirch’i görmelisiniz, şimdi ise rehberimize başlayalım.

Diekirch Gezilecek Yerler listesinde ilk önereceğimiz yer National Museum of Military History olacak, isminden de anlaşıldığı gibi burası askeri bir müze ve gerçekten ilgi çekici şeyler var. Hem Almanlara hem de Ruslara ait askeri araçları ve gereçleri burada bulmanız mümkün. Bundan sonra ise önerecek olduğumuz yer Conservatoire National de Vehicules Historiques olacak. Burada tarihi araçlar sergisi bulunuyor ve araba tutkunluğunuz varsa mutlaka ziyaret etmeniz bir yerdir burası. Son önerecek olduğumuz yer ise Art Divin Vinotheque. Bu caddeye kesinlikle girmelisiniz. Çok büyük olmasa da Diekirch’in İstiklal’i diyebiliriz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi