Galway Gezilecek Yerler

galway

Yeni bir seriye başlıyoruz ve bu serimizde İrlanda’nın neredeyse her şehrini sizlere aktaracağız. İlk olarak bunlara Galway’den başlayacağız, çünkü daha önce Dublin’i tanıtmıştık; İrlanda’nın en büyük şehrini. Vakit kaybetmeden rehberimizin startını verelim. Galway’de gezilecek yerler adında ilk olarak Quay Street’i önereceğiz. Burası için Galway’in İstiklal Caddesi betimlemesini kullanmamız hiç de abes kaçmaz. Yöresel barları, bira ve şarap evleriyle ünlüdür; ayrıca lüks bir yemek de yiyebilirsiniz. Quay Street’ten sonra önerecek olduğumuz yer ise Trad on the Prom. Burada İrlanda’nın yöresel oyunları gösterilip yöresel müzikler çalınıyor. Eğer Keltlere ve kültürlerine merak duyuyorsanız kesinlikle gitmelisiniz.

Connemara National Park da yine Galway Turistik Yerleri arasında bulunmakta. İrlanda’nın her yeri doğa bakımından güzel, ancak Connemara National Park daha da güzel. İçinde küçük bir gölcük barındıran bölgede yürüyüş yolları da var; ülkenin en büyük milli parklarından birisi. Cooper’s Hill Livery – Private Rides ülkenin sayılı binicilik alanlarından biri olurken burada yer alan atlar ve pistlerden fazla etkileneceğiniz konusunda iddiaya girebiliriz. Galway’e gittiğinizde gezmeniz için önerecek olduğumuz son yer ise The Cliffs of Moher-Ennis. Burası çok şirin ve küçük bir köy, ancak kilometrelerce uzunlukta bir sahile sahip.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi