Ege’de Keşfedilmemiş Yerler

Türkiye’nin incisi olarak ifade edilen Ege bölgesi tatil mekânları bakımından da zengindir. Herkesin bildiği Bodrum, Çeşme gibi önemli turistik merkezlerin yanı sıra gidilip görülmesi gereken birçok gizli güzelliğe de sahip.

Ege’de Nerelere Gidilmeli?

Siz de tatilinizi kalabalık ve bilindik yerlerde geçirmek istemiyorsanız Ege’de saklı kalmış yerleri keşfedebilirsiniz.

  • Kozbeyli; köy havasını özleyenler için şahane bir yer. Burnunuzu kapatarak mis gibi kokan köy ekmeğinin, üzerine sürülen köy tereyağının ve çemenin kokusuyla kendinizden geçebilirsiniz.

Köy dağın yamacında yer alıyorken zamanla kaymış ve şimdiki yerine gelmiş. Taş evlerin görselliği, dar olan yollar, sizi kendinizden geçirecek organik köy pazarıyla cennete geldiğinizi düşünebilirsiniz.

  • Bademli; Türkiye’de cenneti bulacağınız yerlerden biri. Özellikle denizi görülmeye değer. Pis koyu ve Fame Beach gidilip görülmesi gereken yerlerden. Gördüğünüzde anlayacağınız eşsiz bir güzelliğe sahip. Özellikle rengini söyleme konusunda zorluk çekeceğiniz bir görsel şölene aruz kalacaksınız.
  • Sığacık; Seferihisar’da yer alan yavaş şehir. Neden yavaş şehir diye merak edenler için arabayla ulaşımın olmadığı bisikletlerle ulaşımınızı sağladığınız yer olduğunu söylemeliyiz. Alışveriş merkezi aramayın. Marketler bulunuyor. Bildiğimiz eski usul. Bu nedenle bu tarz şehirlere dünya çapında verilen ismiyle Citta slow olarak bilinmektedir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi