Karadeniz’de Saklı Kalmış Yerler

Temiz havası ve kendine has özellikleri olan yöre halkıyla Türkiye’nin en merak edilen bölgelerinden biridir Karadeniz. Hikâyeleri, yaylaları, neşeli insanları ve doğa güzellikleriyle tatillerinizi değerlendirebileceğiniz birçok mekâna ev sahipliği yapar. Bilindik yerlerin yanı sıra henüz keşfedilmemiş saklı kalan gizli güzellikleri de barındırmakta.

Karadeniz’in Bilinmeyen Güzellikleri

Keşfetmek heyecan verici bir duygudur. Özellikle bilinmeyen güzellikleri bulduğunuzda heyecanınız iki katına çıkarken karşılaştığınız manzarayla memnuniyetiniz de artar. Karadeniz bölgesi için bu duyguyu daha sık yaşayabilirsiniz. Başlı başına farklı güzelliklere ev sahipliği yapan doğa harikası bölgelerden biridir.

  • Yörük Köyü ile başlayalım. Safranbolu2ya bağlı ve eski dokunun bozulmadığı nadir yerlerden biri. 16. yy kadar giden bir tarih sizi bekliyor. Terk edilmiş bir köy diyebiliriz. Köy içinde oldukça az kişi yaşıyor. Konakları gördüğünüzde büyülenmememiz mümkün değil.
  • Kasaba köyü Kastamonu’da yer alan bir diğer güzellik. Eski adıyla Gaşgaba olarak bilinen köyde en bilindik eser ağaç işlemeciliğinin en nadir güzelliklerinden biri olan Mahmut Bey Camisidir. Dünya üzerinde ilk olma özelliğinin yanı sıra tek olma özelliğine de sahip.
  • Şimşirli köyü ormanların içine gizlenmiş temiz havasıyla başınızı döndürecek bir güzellik. Trabzon’da bulunuyor. Türkiye’de bilinen kuşdilinin ilk çıkış noktası olan bir köydür. Köye yaşayan Rumlar ve Türklerin anlaşmasını sağlayan bir dil olarak bilinmekte. Güzellikler arasında görülmesi gereken yerlerden biri de Peristera Manastırıdır.

 

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi