En Sevilen Trabzon Yemekleri

Karadeniz mutfağı, hem Türkiye hem de Dünya çapında bilinen, tatlarıyla doğası kadar kendine hayran bırakan, büyük bir popülariteye sahip bir mutfak olarak adlandırılıyor. Oldukça çeşitli mutfağı sayesinde Trabzon da Karadeniz mutfağının en büyük temsilcilerinin başında gelmektedir.

Akçaabat Köfte

Trabzon’un Akçaabat ilçesine özel olarak yapılan bu köfte, hem tat hem de şekil olarak diğer benzerlerinden ayrılıyor. Oldukça lezzetli olan köfte, yerel bir tat ve alternatif olmaktan çıkarak önce Türkiye, ardından da Dünya çapında ün yapmayı başardı.

Mısır Ekmeği

En sevilen Trabzon yemekleri listesinde mısır ekmeği de olmazsa olmazlardan. Su değirmenlerinden kazanılan un sayesinde taş fırınlarda pişen bu ekmek, Trabzon’a has yapısı ve tadı ile büyük beğeni toplamayı başarıyor. Trabzon’a uğradığınızda, diğer şehirlerdeki ekmeklerden çok farklı olan Mısır Ekmeğini denemelisiniz.

Sürmene Pidesi

Meşhur Trabzon tereyağı ile bambaşka bir tat alan Sürmene Pidesi, Trabzon’un en meşhur mutfak başarılarından biridir. Trabzon’a uğrayan her gezgin ve ziyaretçi, bu pideyi mutlaka tatmalı.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2019 Yeni Gezi · · yenigezi