Türkiye’de Yiyebileceğiniz En Lezzetli Balıklar

Deniz ürünleri açısından zengin olan Türkiye’de en lezzetli balıkları hangi şehirlerde yiyebilirsiniz? Bunun için en bildik cevaplardan biri her zaman Karadeniz bölgesi olmuştur. Ama keşfedilmemiş çok daha lezzetli balıkların kaynaklarından çok nerede ve nasıl yapıldığı da önemli. Lezzetli balıkların kaynağı Karadeniz ve Marmara olarak seçilmiş olsa da yemek için nereye gitmelisiniz?

Ege Ve Akdeniz Balıklarını Keşfedin

Balık sevenler için muhteşem bir yolculuk olacağa benziyor. Özellikle Ege’de yiyebileceğiniz derin su balıkları isli tavalarda pişirilerek, muazzam bir lezzet sunuyor. Benzer bir lezzeti Akdeniz tarafında da bulabilirsiniz tabi. Ancak Aralık ve ocak aylarında yiyebileceğiniz büyük balıkları Ege tarafında tercih etmeniz her zaman çok daha lezzetli olacaktır. Gurmelerin balık yemek için geldiği Ege İzmir bölgesi, barbun ve palamut açısından son derece zengin bir lezzet sunuyor. Balığın pişirilme ve servis edilmesi ise son derece muhteşem. İzmir’in geleneksel mezeleriyle birlikte yiyebileceğiniz barbun lezzeti için kış aylarında bir iki gecelik İzmir’e uğrayabilirsiniz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2019 Yeni Gezi · · yenigezi