Esch-sur-Alzette Gezilecek Yerler

Esch-sur-Alzette

Avrupa’nın en küçük ve en şirin ülkelerinden biri olan Lüksemburg’a kayıyoruz bu sefer. Dünyanın en zengin ülkesi olan Lüksemburg belki de aynı zamanda dünyanın en sakin ve tarihi ülkesi. Orta Çağ mimarisi ve hayatını halen yaşatmakta olan devlet tam turistik bir ülke düzenlemiş durumda. Bu yazımızda sizlere Lüksemburg’un en büyük ikinci kenti olan Esch-sur-Alzette’de gezilecek yerleri aktaracağız. Fazla büyük olmayan bu şehir hem güzel bir doğasıyla hem de iyi bir mimariye sahip olan mekanlarıyla tanınıyor. Şehirde gezmeniz için ilk önereceğimiz yer Parc Merveilleux olacaktır. Ülkenin en büyük ve en çok hayvan barındıran hayvanat bahçesidir, ayrıca içinde kafeteryalar da bulunuyor.

Esch-sur-Alzette turistik yerler adına önereceğimiz bir başka yer de Fromages et Vins olacak. Burada Orta Çağ’a ait olan ya da o temaya sahip olan eşyaları ve daha farklı şeyleri satın alabilir, iyi bir hatırayı yanınızda getirebilirsiniz. Musee National de la Resistance da şehrin en çok gezilen mekanlarından birisidir. Bu müze milli bir müzedir, o yüzden tarihi şeylere rastlanabilir; pek de eski olmamak şartıyla. Son önerecek olduğumuz yer ise Gaalgebierg, Le Parc Municipal ile Théâtre Municipal olacaktır.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi