Mersch Gezilecek Yerler

Mersch

Lüksemburg’un dört bir köşesini tanıtmaya devam ediyoruz. Bu sefer sizlere tanıtacak olduğumuz ye olarak Mersch’i seçtik. Ülkenin orta büyüklükteki şehirlerinden biridir ve aynı diğer Lüksemburg şehirleri gibi hiç de kalabalık bir nüfusa sahip değildir. Şehir içerisinde pek fazla tarihi esere sahip değil, eğer doğa ve güzellik görmek istiyorsanız buraya gitmenizi öneriyoruz. Mükemmel mimariye sahip evler ve eski binalar vardır. Ayrıca yaşayan kesim de genelde yaşlıdır, şehre yukarıdan baktığınızda bile bir emekli kenti olduğunu tahmin edebilirsiniz. Ancak buna rağmen şehir içinde iki tane tarihi kale barındırır, işte buralar çok dikkat çekici.

Mersch Gezilecek Yerler adına ilk önereceğimiz yer Pettingen Castle. Mutlaka gezdiğinize değecektir. Bölgenin en eski yapıtlarından biridir ve Almanlar tarafından kullanılmıştır. Özellikle Hitler döneminde çok fazla işe yaradığını söyleyebiliriz. Bir diğer önerimiz ise Mersch Castle olacak. Burası Pettingen Castle kadar ünlü ve eski değildir ama madem bu şehre geldiniz bir şeyler görüp öyle geri dönün; yani sonuç olarak Mersch’e geldiğinizde Mersch Castle’ı da gezin. Mersch Turistik Yerler adına önereceğimiz tek bir yer daha kaldı, orası da Krounebierg. Burada aklınıza gelen tüm su sporlarını yapabilirsiniz, eğlence mekanıdır.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi