Eskişehir’de Gezilecek Yerler

İç Anadolu’nun değişen yüzü Eskişehir. Şimdilerde birçok turların düzenlendiği gezilip görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Eskişehir. Son dönem kısa gezilerin yapıldığı en popüler şehirlerin başında gelmekte. Şehir içinde yapılan yeni çalışmalar sayesinde görüntüsü epey değişti. Bir dönem Avrupa’nın göz bebeği olarak anılan şehirde ulaşım dahil olmak üzere her şeye el atıldı.

Şehirde görülmesi gereken yerlerin başında şehrin içinden geçen Porsuk çayı yer alıyor. Bir dönem kirliliği ile epey sorun olan ve çevreye koku yayılmasına neden olan çay derin bir temizlik işlemi ve yapılan yeni girişimlerle şimdilerde üzerinden gezilerin yapıldığı bir çaya dönüştürüldü. Işıklandırmalarıyla gece görüntüsüne aşık olacağınız bir manzaraya sahip.

Tarihi Odunpazarı evleri. Eskişehir’in gerçek yüzünü yansıtan eski mahalle kavramının yaşandığı yerler. Belediyenin teşvikiyle hanımların kendi el emeklerini sergiledikleri pazarlarının yanı sıra cam atölyelerinin bulunduğu sokaklar. Evler restore edilerek eski görüntüsünden kurtarıldı. Kısa turların içinde muhakkak uğranması, yemek yenilecek, çay kahve içilecek mekânlarda zaman geçirilmesi gereken yerler haline getirildi.

Ailenizle güzel vakit geçireceğiniz yerlerden biri de Sazova parkı. Çocuklar için yapılan özel keşif yerlerinin yanı sıra oturup karnınızı doyurabileceğiniz kafeleri, çocuklar için masal sarayı, oyun parkları ve göz alabildiğince yeşilliği ile bozkır araziyi unutturan bir güzellik.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi