Huzurlu Bir Tatil: Seferihisar

Seferihisar, hem tatil amaçlı hem de huzuru yaşalayacağız müthiş güzellikle bir yerleşim yeridir. Sahil kasabası Seferihisar, bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Doğal güzelliği ve tarihi ile herkesi etkilemeyi başaran Seferihisar, sakin şehir olarak bilinir. Yerel üretimin desteklendiği Seferihisar, organik pazarların ve organik restoranları ile meşhurdur.

Seferihisar Ayrıcalıkları

Sığacık Pazarı, Seferihisarda bulunan sevimli bir yerleşim yeri Sığacık’ta bulunmaktadır. Yerel üreticinin yetiştirdiği organik ürünlerin satılmasının yanı sıra, bölgede yaşayan kadınların börekleri, sarmaları, leziz reçelleri, kurabiyeleri bu organik pazarda satılır. Bölgedeki en önemli tarihi yer olan Teos Antik Kenti, mutlaka görülmesi gereken tarihi bir bölgedir. Seferihisar plajı ise; denizin tadını çıkarmak isteyenler için eşsiz güzellikte bir plajdır. Sığacık Kalesi, bölgede yürüyerek giderek keşfedebileceğiniz turistik bir bölgedir. Bölgede çok güzel balık restoranları da balık sever kişileri derinden etkileyecektir. Lezzetli yemeklerinin yanı sıra bölgede taze ve lezzetli balıklar da çıkmaktadır. Gödence Köyü ise ziyaretinizde mutlaka zaman ayırmanız gereken bir yerdir. Zeytincilik ve el yapımı şarap bölgede üretimi olan iki şey.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi