Finlandiya’da gezilecek yerler

finlandiya

Dünyayı sizlere tanıtmaya devam ediyoruz, bu sefer ise İskandinavya’dan Finlandiya’yı tanıtacağız. Bu yazımızda genel bir geçiş yaptıktan sonra il il ülkenin ve şehirlerin en güzel, gezilebilir yerlerini sizlere sunacağız. Finlandiya’ya gittiğinizde ilk uğramanız gereken şehir Helsinki olmalı. Zaten neredeyse tüm tarihi eserler burada yer alıyor. Bunun yanı sıra Tampere ve Turku da ülkenin büyük şehirleri arasında yer alıyor. Ancak Finlandiya’ya gidip de doğa ve huzur bulmak istiyorsanız farklı şehirleri ziyaret etmeniz lazım ve bunların başında gelen de Vantaa, Espoo ve Levi. Ayrıca Finlandiya’yı kesinlikle yaz aylarında ziyaret edin. Kışın çok soğuk olan ülke yaz aylarında dayanılabilir bir sıcaklıkta oluyor. Ayrıca bu güzel ülkeyi kar altında görmek istiyorsanız illa kışın gitmeniz gerek yok, çünkü yaz aylarında da az bir rakıma sahip olan yerlerde de kar bulmak mümkün.

Finlandiya’da yapılabilecek en zevkli şeylerden biri kesinlikle kutup ışıklarını görmektir. Yeşil ve mavi olarak parıldayan bu ışıklar dünyanın her tarafından turist çekerken hayatınızda böyle bir deneyimi başka bir yerde yaşayamayabilirsiniz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi