Helsinki’de gezilecek yerler

Helsinki

Finlandiya’yı küçük küçük anlattıktan sonra şimdi de detaylı olarak Helsinki’de gezilecek yerleri aktarıyoruz. Helsinki’yi ziyaret ettiğinizde ilk gitmeniz gereken yerlerden biri Uspenski Cathedral (Uspenskin Katedraali). Helsinki adına çok eski bir tarihi bulunan bu katedral fazlasıyla güzel bir mimariye sahipken limana yakın bir yerde bulunuyor. İbadete de açık olan katedralde hala dini törenler yapılıyor. Seurasaar Açık Hava Müzesi de şehirdeki gezilmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Çok güzel bir plaja sahip olan bu bölge kışın ayrı, yazın ayrı bir güzelliğe sahip.

Çok eski bir tarihe sahip olan Fortress of Suomenlinna da Helsinki turistik yerleri arasında yer alıyor, ziyaret etmenizi öneririz. Hem piknik yapacak hem de tarihi yerleri gezebileceğiniz bölümleri bulunmakta. Rock Church (Temppeliaukio Kirkko) ise en çok gitmenizi istediğimiz yer ki en eski yapılardan biridir. Kayadan yapılan bir kilise, gerçi üstü şimdi yapay olarak kapatılmış ama halen büyüleyici. Son olarak da Helsinki’de gezmeniz gereken yerler adına Esplanade sahilini ve kafelerini önereceğiz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi