Tampere’de gezilecek yerler

tampere

Helsinki’de gezilecek yerleri tanıttıktan sonra sıra ülkenin bir diğer büyük şehir olan Tampere’ye geldi. Medeniyet ve ulus bakımından iki şehrin de aynı kökenlere sahip olduğunu söyleyebiliriz ama tarihi eser olarak çok farklı şeyler barındırıyorlar. O yüzden Helsinki ile Tampere müzeleri arasında oldukça fazla fark var. Tampere’de gezilecek yerler adına ilk olarak tüm müzeleri öneriyoruz, çünkü hepsi fazlasıyla görmeye değer. Bundan sonra ise sizlere Vapriikki’yi öneriyoruz. Şehrin en önemli müzelerinden biri olan bu yapı aynı zamanda çevresinde güzel cafelere ve zaman geçirmelik yerlere de ev sahipliği yapıyor.

Pyynikki Park and Observation Tower da Tampere’de gezilecek yerler arasında yer alıyor. Yıllar boyunca iyi bir gözcülük üstlenmiş olan bu kule artık müze olarak kullanılıyor, ayrıca deniz kenarında olması ziyaretçilere ayrı bir zevk sunuyor. Tampere Cathedral’i de yine Tampere turistik yerleri arasında bulunuyor. Ülkenin en eski kiliselerinden biri olan bu yapı şu ana kadar binlerce kişi baptiz etmişken mükemmel bir mimariye sahip. Ayrıca Tampere’de ziyaret etmeniz gereken yerler olarak Tampere Art Museums Moominvalley’i de öneriyoruz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi