Gaziantep Turistik Yerler

gaziantep_turistik_yerler

Gaziantep, dünya üzerinde insanın ilk kalıntılarının bulunduğu yerlerin arasında bulunmaktadır. Mezopotamya ve Güneydoğu Anadolu bölgesi medeniyet konusunda ilk gelişen bölge olurken yine Ortadoğu da bunların arasında yer alır. Bu nedenle Gaziantep’in gezmeye değer birçok yer barındırdığının uyarısını şimdiden verelim, size birkaçını anlatacaksak da. Gaziantep turistik yerleri arasında ilk olarak Gaziantep Müzesi geliyor. İçinde mozaik işlemeler ve tarih öncesi kalıntılar barındıran bu müzeyi mutlaka ziyaret etmeniz gerekiyor, eğer tarihe ilginiz varsa bunu zaman kaybetmeden yapmalısınız. Gaziantep’te gezilmesi gereken yerler arasında Hasan Süzer Etnografya Müzesi de yer alıyor. Bu müze de bölge kültürü üzerine olan çoğu şeyi içinde barındırır.

Dülük Büyük Mağara da Gaziantep’te mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında kendine yer buluyor. Şehrin dışında kalan bu bölgede binlerce sene öncesine ait mağaralar, mağaralar içinde işlemeler yer alırken çok eski medeniyetlerin tapınakları da bulunuyor. Dolikhe Antik Kenti yine Gaziantep turistik yerleri arasında bulunan bir başka bölge, burası da eskiden büyük uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Bunların hepsinin yanı sıra şehirde birçok gezilebilecek eski cami ve kilise bulunduğunu da belirtelim.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi