Seul Gezilecek Yerler

Seul Gezilecek Yerler

Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan Seul, sadece Güney Kore’nin değil dünyanın en büyük şehirlerinden biridir. Ortasından geçen nehirle birlikte ikiye ayrılan şehir merkezi olarak Gwanghwamun alanını seçmiş. Oldukça gelişmiş, teknolojik ve modern bir yapıya sahip olan Seul’da tarihi kadar modern teknoloji açısından da gezilecek yer bulunuyor, ancak yine de dini ve tarihi bölgelerin daha çok dikkatinizi çekebileceğini söyleyebiliriz. Şehirde gitmeniz gereken ilk yer Gwanghwamun olmalı, aynı İstanbul’daki Taksim ya da Ankara’daki Kızılay Meydanı gibidir. Seul’de gezilecek yerler arasında Seul Changdeokgung Sarayı da yer alıyor ki Kore tarihini en iyi anlatan yapıların başında gelir.

Eğer bu koca şehirde dini yerleri görmek için bir gezi düzenliyorsanız Jogyesa Tapınağı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz, zira her sene Buda’nın doğum günü burada kutlanır. Şehrin alışveriş merkezlerinin ve otellerinin de çok iyi olduğunu belirtelim, oradan bir hatırayla dönmeniz iyi olacaktır ve Seul’ün gece hayatının tadına kesinlikle bakın, ülkemizle neredeyse hiç alakası yok ve çok daha zevkli.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi