Güneşe Veda Edemeyen Gökçeada

Yaz tatilinin yaklaşması ile beraber yapılmaya başlanan tatil planlarının içerisinde Türkiye’nin en batısındaki yere bir göz atmakta fayda var. Gökçeada 2011 yılında dünyanın ilk Cittaslow adası unvanını (sakin şehir) alan yerleşim yerlerindendir. Doğası, tarihi, denizi, alternatif doğa sporları ve organik ürünleri ile farklı tatil seçenekleri arasında ilk sıralarda yer alan Gökçeada Türkiye’nin en büyük adasıdır. Gökçeada’ya gitmek isteyenler için İstanbul’dan Çanakkale otobüs seferleri bulunmaktadır. Buradan Gökçeada’ya aktarmalı geçiş yapılabilmektedir.

Gökçeada’da Gezilecek Yerler

Gökçeada çok büyük olduğundan atanın tamamı yürüyerek gezilemiyor. Rum taş evlerin ağırlıkta olduğu ve adanın en eski kilisesi Agios Georgios’un bulunduğu Zeytinliköy sizi kendisine hayran bırakacak. Köyde sakızlı muhallebi, dondurma ve dibek kahvesi sunan kafeler de bulunuyor. Merkeze 3 km uzaklıkta bulunan köy zeytinlikleri ve keçi sütü ile tanınıyor. Dereköy adanın en büyük tarihi çamaşırhanesine sahip ve ziyaretçilerini bekliyor. Ev şaraplarının üretildiği Tepeköy ise Gökçeada’nın en yüksek yerleşim yeri. Adada uçurtma ve rüzgar sörfü ve dalış gibi aktiviteler yapabilirsiniz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2020 Yeni Gezi · · yenigezi