Kayısının Merkezi Malatya

Doğu Anadolu’nun gelişmiş şehirlerinden biri olan Malatya adeta dünyanın kayısı üretim merkezidir. Lezzetli kayısının üretilip ihraç ettiği şehir aslında lezzet durağıdır. Mutfağının geniş lezzetler sunduğu Malatya gidilip yöresel tatlarının tadılması gereken bir yer.

İçli köfteleri, her çeşit yapraktan sarılmış yaprak sarmaları, yarmalardan yapılmış köfte çorbaları, kebapları, analı kızlı yemeği, pirpirim çorbası mutlaka yenilmesi gereken lezzetleri. Bu yemekler ise hem doğunun et kültürünü hem de Anadolu’nun bulgur kültürünün harmanlanması sonucu çıkan tatlardır.

Yeşil Yer Malatya

İçerisinde barındırdığı nehirler ile Malatya aslında barajların kurulmasına imkan sağlamış yer. Barajlarla oluşan sulama imkanı ile yeşil alanı sanıldığının aksine daha fazla. Yeşilyurt beldesinde her yerde akan sularını erişebilir ve yeşilliğin doğasını doyasıya yaşayabilirsiniz.

Derinlikler Yeri Levent Vadisi

Çok geniş ve derin bir vadi olan Levent Vadisi ile vadi manzarası en güzel bu vadiden izlenir. Vadinin en yüksek tepesinde ise cam seyir teras bulunur. Bu teras ile vadinin yüksek tepesi ayaklar altında kalır.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2020 Yeni Gezi · · yenigezi