İnegöl Oylat Kaplıcaları

oylat
İnegöl Oylat Kaplıcaları, İnegöl ilçe merkezine 27 kilometre uzaklıkta bulunan “saklı cennet” Oylat Kaplıcaları’ndaki Oylat Şelalesi, adeta büyüleyici görüntüsüyle doğa tutkunlarını bekliyor. Roma döneminde kurulduğu tahmin edilen Oylat Kaplıcaları’nın uğrak yeri olan Oylat Şelalesi’ne çam, meşe, ıhlamur, kestane, gürgen ve çınar ağaçlarıyla bezeli bir vadi yatağında akan derenin kenarından iki saatlik bir yürüyüşle ulaşılıyor.

Ormanın serinliği, kuşların coşkulu sesleri ve suyun ritmik sesi eşliğindeki doğaya doymak, huzur bulmak isteyen insanlar, ahşap köprüler ve patika yolda yaklaşık iki kilometre yürüyerek unutulmaz bir gün yaşıyor.

Keyifli bir yürüyüş parkurunun ardından büyük bir gürültüyle yaklaşık 15 metre yükseklikten düşen ve doğanın kucağında saklı bir hazineye benzeyen Oylat Şelalesi’nin büyüleyici güzelliğinin altında anılar, fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştiriliyor.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi