İrlanda Gezilecek Yerler

irlanda

Daha önceki yazılarımızda sizlere İrlanda’nın en büyük şehri olan Dublin’de gezilecek yerleri anlatmıştık. Bu sefer daha kapsamlı yaklaşacağız bu Kuzey Batı ülkesine. Tamamen sularla çevrili büyük bir ada ülkesi olan İrlanda hem tarihi hem de doğal güzelliği ile büyülemektedir herkes; yani tam gezmeye gidilecek bir yer. İlk önce ülkenin doğasına değinelim. Her tarafı yeşillik ve denizle çevrili olan ülke çok eskiden yapılan savaşlarda Vikinglerle büyük çarpışmalar yapmıştır ve bunlardan inanamayacağınız kadar güzel tarihi eserler duruyor. National Geographic, İrlanda için birçok belgesel çekerken halen bulunamayın şeylerin olduğuna inanılıyor. Bunun nedeni de ülkenin dininin de çok ilgi çekici olması. Paganizme inana eski İrlandalılar inanılmaz ritüel alanları ve tapınaklara sahipler; yer altında bile.

Şimdi gelelim İrlanda Gezilecek Yerler konumuza. İlk olarak Dublin’e gitmenizi öneriyoruz. Buranın ardından ise Galway yolları sizleri bekler; Dublin’den sonra en güzel ve büyük şehirdir Galway. Yine Cork ülkenin en ilgi çekici şehirlerinden biri olarak gözükürken Dingle’ı da son olarak ekleyelim. Bu dördünü gezdikten sonra İrlanda’yı tepeden tırnağa dolanmış duruma geleceksiniz. Tabi bazı diğer şehirlerde çok iyi tarihi eserler de var, ancak tek bir bölge için o kadar yol kat edilir mi orası sizin insiyatifinize kalmış.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi