İsviçre’de gezilecek yerler

Zurich city - Switzerland

isviçrede gezilecek yerler, Avrupa’nın en gelişmiş, en modern ve en hümanist ülkelerinden bir tanesi de tabi ki İsviçre. Özellikle tıp alanında yapmış olduğu işlerle adından sıkça söz ettiren ülkede gezilecek o kadar fazla yer var ki… Orta Çağ’ın izlerini halen taşımakta olan İsviçre, yakın Avrupa tarihinin kalıntılarını da halen bünyesinde tutuyor; yani hiçbir dünya savaşından bir zarar görmüş değil. Biz de bu yazımızda sizlere İsviçre’de gezilecek yerler adında bir liste sunacağız. Bundan sonraki yazılarımızda ise önerdiğimiz şehirlerin detaylı tur rehberlerini aktaracağız.

İsviçre’ye ilk gittiğinizde görmeni gereken yer tabi ki Zürih. Bunun yanı sıra Cenevre’ye de kesinlikle geçmeli, oradaki tarihi yapıtları görmelisiniz. Basel ve Lausanne de yine İsviçre Turistik Yerleri arasında kendine yer bulmakta. İsviçre’de gece hayatı konusuna değinirsek bunun diğer Avrupa ülkelerine oranla daha az olduğunu söyleyebiliriz. Eğer doğa güzelliği görmek istiyorsanız Bern, Zermatt ve Lucerne de yine iyi tercihler arasında yer alacaktır. Tabi ki Alp Dağlarını görmeden geri dönmek de yok.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi