Basel Gezilecek Yerler

RI972212 DS2-B19

basel gezilecek yerler, İsviçre’yi anlatmaya, tanıtmaya devam ediyoruz. Bu sefer konuk olacağımız şehir olarak Basel’i seçtik; İsviçre’nin ikinci en büyük şehri, birincisi ise Zürih. Eğer sanatla iç içeyseniz ve doğadan da hoşlanıyor, görmekten zevk alıyorsanız Basel’i mutlaka ziyaret etmeniz gerekiyor. Zira Basel’de tarihi eserden çok az önce saydığımız etmenler bulunmaktadır. Basel’de Gezilecek Yerler adına ilk olarak Basel Paper Mill Museum’u önereceğiz. Orta Avrupa’nın sanayi devrimi sırasında neler atlattığını, nasıl makineler kullandıklarını burada görebilirsiniz. Bir diğer gezmeniz gereken yer ise Güzel Sanatlar Müzesi; isminden de anlaşıldığı gibi burası bir sanat yuvası.

Basel Turistik Yerleri adına önerecek olduğumuz yerler bunlarla sınırlı değil. Rheinfähre’de çok güzel bir tekneyle mükemmel bir nehir turu yapabilirsiniz; Basel’e gidince yapılmadan dönülmeyecek şeyler arasında yer alır bu aktivite. Bunun yanı sıra Basel Hayvanat Bahçesini ve Altstadt bölgesini de gezmenizi öneriyoruz. Basel gece hayatı konusunda pek de zengin bir bölge olmadığı için burayı sadece sanatsal geziler için önermekteyiz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi