Kapadokya Gezi Rehberi

kapadokya

Ülkemizin en güzel bölgelerinden biri olan, her sene yüz binlerce turisti kendisine çeken Kapadokya, aynı zamanda günlerce gezme ile güzelliği yeterince tanınamayacak, gizemi çözülemeyecek bir nokta. Yılın her dönemi sayısız turiste ev sahipliği yapan Kapadokya için ilk önce oraya nasıl ulaşımın sağlandığını ele alacağız. Ardından ise nerelerde konaklanabileceğini ve hangi bölgelerin mutlaka gezilmesi gerektiğini belirteceğiz.

Kapadokya’ya nasıl gidilir? Rehbersiz gezenler için Kapadokya Tarihi ve Kapadokya hakkında kısa bilgi. Kapadokya’da Gezilecek & Görülecek Yerler, tur rotaları ve yürüyüş parkurları, Kapadokya Gezi Rehberimizin ana bölümlerini oluşturuyor.

Vadiden ve bölgeden kısaca bahsedersek nelerle karşılaşacağımızı anlayabiliriz. Kapadokya gezisi yapanlar (günümüzde) Nevşehir turu kapsamında Ürgüp gezisi, Avanos Vadisi turu, Devrent ve Ihlara Vadisi gezileri, yer altı mağaraları ziyaretleri yaparken, Avanos, Göreme gibi çok sayıda turistik destinasyonu bir arada görüyor diyebiliriz. Peri Bacalarının muhteşem yapısı, Unesco Kültür Mirasları listesindeki bölgenin eşsiz turistik değeri, başta kaya otelleri olmak üzere bol alternatifli Kapadokya otelleri, Ürgüp şarapları, Nevşehir şifalı kaplıcaları, testi kebabı, ay çiçeği çekirdeği, Kapadokya Balon Turları ve ATV gezileri, Avanos’ta çanak yapımı, Hasan Dağı ve Erciyes Dağı’nın arasındaki bu muhteşem bölgede akla gelen ilk maddeler. Hadi Kapadokya rehberimize biraz detaylı bakalım.

Kapadokya’ya ne zaman gidilir
Bölge 12 ay turizme açık. Her zaman da misafirleri var. Tabii ki tatil dönemleri yoğunlaşıyor ve maliyetlerimiz biraz artabilir. İklim olarak bahar ayları en güzel zaman olmakla birlikte kabak çekirdeklerini ve üzümleri de düşünürsek sonbahar şahane bir dönem diyebiliriz. Yazın gerçekten sıcak, hatta çok sıcak olan bölgede öğle vakitleri bir şeyler yapmak sıkıntılı olur. Komiktir bunca kez gittik bize kış hiç denk gelmemiş. Ancak çok arkadaşımızdan muhteşem peri bacalarının ve vadilerin karlı fotoğraflarını görüp bayıldık. Önceliğiniz olmasın asla ama kışın dahi gidilir.

Kapadokya’da Konaklama
Kapadokya neredeyse her bütçeye uygun, alternatifli konaklama imkanları sunan bir bölge ne mutlu ki. Parası az olana hem bölgedeki ucuz Kapadokya otelleri hem de çok sayıdaki civar illerde konaklama imkanı bulunurken, bütçesi müsait olana lüks imkanlar da yer alıyor. Hayatınızdaki en önemli konaklama deneyimlerinden biri olarak kaya oteller bulunuyor ve iyisi gerçekten iyi. Çok yıldızlı tesisler, yerel butik oteller, sadece yatıp kalkayım denecek birçok pansiyon, motel, bağ evi gibi seçenekler Kapadokya’da yer alıyor. Kapadokya otelleri için iyi araştırma yapmanızı öneririz. Biz somut bir seçenek sunmayacağız ancak sorularınıza açığız.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2015 Yeni Gezi · · yenigezi