Krakow Gezilecek Yerler

Daha önceki yazılarımızda sizlere Polonya’da nereleri gezebileceğinizi göstermiş, birçok öneride bulunmuştuk. Verdiğimiz öneriler arasında Krakow’a gitmeniz de yer alıyordu ve bu yazımızda da Krakow’da nereleri gezebileceğiniz hakkında yardımcı olacağız. Krakow Rehberi’nde yer verdiğimiz ilk öneri ana meydan olan Rynek Glowny olacak. Özellikle kışın mükemmel bir güzelliğe bürünen bu meydan buram buram tarih kokuyor, ayrıca Taksim meydanından çok daha büyük olduğunu belirtelim. Burada fotoğraf çektirmek de aynı Taksim’deki gibi trend haline gelmiş. Krakow Gezilecek Yerler adına önereceğimiz bir başka yer de Krakow’s Historic Centre. Burada güzel bir yürüyüş yapabilir, Orta Çağlardan kalma mimarilere rastlayabilir ve tarihi gerçekten hissedebilirsiniz.

Krakow Turistik Yerleri adına önereceğimiz yerler tabi ki bu kadar değil. Bakire Meryem Kilisesi hem Avrupa’nın hem de Polonya’nın en önemli dini mekanlarından biri olarak kabul edilir. Oldukça büyük bir yapıya ve iç-dış mimariye sahiptir. Son olarak Krakow Müzesi’ne gitmenizi de kesinlikle öneriyoruz. Burada en çok uçaklar sergilenmektedir çok eski yıllardan ve askeri eserleri görmek de mümkün.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi