Poznan Gezilecek Yerler

poznan

Polonya için hazırlamış olduğumuz tur rehberlerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Ülke için bu vakte kadar dört farklı rehber hazırladık. Bunlardan biri geniş Polonya rehberi olurken diğer geri kalan üçü ise ülkenin en büyük şehirlerinin rehberleriydi. Şimdi ise bir başka büyük şehri olan Poznan’ı aktaracağız sizlere, bakalım Poznan Turistik Yerleri nerelermiş? İlk olarak Ratusz Poznanski’yi önereceğiz. Burası şehrin merkezinde bulunan tarihi bir yapıttır ve şehrin en çok ziyaret edilen yerlerinden birisidir; sizin de gitmenizi öneririz. Old Market Square ise Poznan’ın ana meydanıdır, aynı Taksim ya da Beşiktaş gibi. Bir sürü mağaza ve restorana ev sahipliği yapar; aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Parish Church of St. Stanislaus (Fara Church), bölgenin en önemli ve en eski dini yapıtlarından bir tanesidir. Oldukça büyük bir yapıya sahip olan bu kiliseyi en az bir kere görmeniz gerektiğini düşünüyoruz. Cathedral of St. Peter and St. Paul da yine önemli bir dini yapıtken son olarak Park Cytadela’ya da uğramanız gerektiğini not olarak ekleyelim.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi