Liège Gezilecek Yerler

Liège Gezilecek Yerler

Liège Gezilecek Yerler, Belçika rehberimize hiçbir ara vermeden devam ediyoruz. Bu sefer tanıtacak olduğumuz şehir olarak Liege’yi seçtik. Bu şehir de yine küçük çaplı ülkenin en büyük şehirlerinden bir tanesi. Liege Gezilecek Yerler adına ilk önereceğimiz yer Eglise St-Barthelemy (Church of St. Bartholomew) olacak. Burası şehrin en önemli mabet yerlerinden bir tanesidir; bunun yanı sıra mimarisi de fazla iyidir. Buranın ardından ise Coteaux de la Citadelle’de mükemmel bir yürüyüş turuna çıkabilir, şehrin eşsiz manzarasını görebilirsiniz.

Liege Turistik Yerleri adına önerilerimiz yukarıdaki iki yerler sınırlı değil. Comédie Centrale de Liège de görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Opéra Royal de Wallonie’de mükemmel bir opera gösterisine tanıklık etmeden de dönmeyi aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Son olarak önereceğimiz yer ise Montagne de Bueren olacak. Burası çok dik ve uzun bir merdivendir; çıktıkça şehrin merkezini çok daha iyi görürsünüz. Liege Gece Hayatı konusuna gelirsek en az Brugge kadar zevkli olduğunu söyleyebiliriz; geceler uzun sürüyor ve insanı kesinlikle eğlendiriyor.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi