Litvanya Gezilecek Yerler

litvanya

Litvanya Gezilecek Yerler, Litvanya, Avrupa’nın kuzey bölgesinde yer alan, adını belki de diğer Avrupa ülkeleri kadar sık duymadığımız ama hayat şartları gayet kaliteli olan bir ülke. Denize kıyısı bulunan ülke en çok doğal güzellikleri ile gezmeye uygunken tarihi bakımdan da birçok mekan barındırıyor; özellikle kalelerinin tasarımlarının gayet iyi olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Slav ırkına mensup olan Litvanya için sizlere gezmelik yerler önereceğiz, ancak bunlar şehir olacak; bir sonraki yazılarımızda şehirleri de detaylarıyla anlatacağız.

Litvanya Turistik Yerleri olarak ilk gitmeniz gereken yer kesinlikle Vilnius. Burası ülkenin en büyük şehridir ve birbirinden farklı güzelliklere sahiptir; aynı zamanda en çok tarihi mekanı burada bulabileceğinizi de vermiş olduğumuz bilgiler arasına ekleyelim. Kaunas da yine gezilmesi gereken şehirler arasında yer alırken bu listemiz arasına Klaipeda’yı da kesinlikle eklemeliyiz. Son olarak listemizi farklı bir şehirle sonlandıracağız. Eğer Litvanya’ya gitme planınız varsa Druskininkai’ye gitmeden kesinlikle geri dönmeyin; sonradan keşfettiğinizde büyük bir pişmanlık duyabilirsiniz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi