Lizbon Gezilecek Yerler

lizbon

lizbon gezilecek yerler, Portekiz rehberlerimize şimdi başlıyoruz. İlk olarak ülkenin en büyük şehri olan, aynı zamanda başkenti de olan Lizbon’dan başlayacağız bu rehberleri sizlere aktarmaya. Lizbon Gezilecek Yerler adına ilk olarak Aquario Vasco da Gama’yı gezmenizi öneriyoruz. Burası bir yer altı akvaryumudur ve akvaryumun içinde aklınıza bile gelmeyecek olan balık türleri yer almakta. Ülkemizdeki akvaryumlardan çok daha geniş ve kapsamlı. Buranın yanı sıra Oceanario de Lisboa da yine başka bir akvaryumdur. Buraya giriş ücretliyken yine buranın da görülmesi gerektiğinin altını çizelim.

Lizbon Turistik Yerleri tabi ki sadece yukarıdaki iki akvaryumla sınırlı değil. Fundacao Calouste Gulbenkian’a kesinlikle gitmelisiniz. Burası Avrupa’nın en iyi sanat müzelerinden biri olarak gösterilir. Ayrıca içinde İznik çinilerini de bulmak mümkün, Mısır ve Roma tarihine de rastlanıyor. Son olarak da şehri yukarıdan, tam anlamıyla görebilmeniz için Miradouro da Senhora do Monte’yi öneriyoruz. Buraya çıkarak tüm şehrin manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Lizbon Gece Hayatı gayet hareketli, dışarı çıktığınıza kesinlikle pişman olmazsınız.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi