Meşhur Portekiz Tatlısı: Pasteis de Belem

Portekiz’in meşhur ve geleneksel tatlısı olarak bilinen Pasteis de Belem, muhallebili tart lezzetindedir. Portekiz’in başkenti Lizbon’da her yer de sıklıkla bulunabilecek bir tatlıdır.

Pasteis de Belem’i Özel Kılan Nedir?

Pasteis de belem Portekiz’de yanında bir kahve ile servis edilen bir tatlıdır. Türkiye’de muhallebili tart tatlısına benzeyen bir lezzettedir. İçerisinde ki yumuşak kıvam, dışarısında ki kıtırlık ile birlikte ağız da dağılan bir lezzet sunmaktadır. Portekiz ziyareti gerçekleştirenlerin olmazsa olmaz olarak tattıkları bir lezzettir. Başkenti Lizbon’da her yer de rastlayabileceğiniz ve aynı servis şekli ile servis edilen bir tatlıdır. Portekiz’in meşhur tatlısı olan pasteis de belem, özel olarak hazırlanan tarifi ile yapılmaktadır. Portekizlilerin severek ve gün içerisinde sıklıkla tükettikleri tatlıdır. Tatlının bulunduğu yerler, Portekiz gezisi düzenleyenlerin de Pasteis de belem tatmak için uğrak yeri olmaktadır. Genel olarak beğeni kazanan tatlı aynı zaman da kendi ismi ile bulunan lokantalarda da servis edilmektedir. Portekiz’e yolu düşenler kesinlikle tatmalıdır.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2020 Yeni Gezi · · yenigezi