İstanbul’a En Yakın Cennet: Büyükada

İstanbul’dan fazla uzaklaşmak istemeyen, tatil yapmak için fazla vakti bulunmayanlar için harika bir seçim olarak Büyükada seçeneği bulunuyor. Yemyeşil doğası, tertemiz denizi, birbirinden güzel köşkleri ile Büyükada İstanbul’a en yakın cennet olarak tanımlanıyor. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan ada Marmara Denizinde bulunuyor ve İstanbul’a bağlı adaların en büyüğü olma özelliğini taşıyor. Biri kuzeyde Manastır Tepesi diğeri güneyde Yücetepe olmak üzere iki tepesi bulunan ada kamu harici araç girişine kapatılmış durumdadır. Masal gibi bir ada olan Büyük ada çok büyük olmadığı için bisiklet veya yaya olarak gezilebilmektedir.

Masal Adası Büyükada

İstanbul’a yarım saatlik uzaklıkta bulunan Büyükada yazın ayrı kışın ayrı bir güzelliğe sahiptir. Aya Yorgi Kilisesi, Rum Yetimhanesi, Adalar Müzesi, Hamidiye Camisi, Prenses Koyu ve Reşat Nuri Güntekin’in evi gezilecek yerler arasındadır. İstediğiniz zaman gidebileceğiniz ada tertemiz denizi ile birçok turistin gözdesi durumuna gelmiştir. Balık restoranları ile bilinen Büyükada eşsiz güzelliği ile ziyaretçilerini beklemektedir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2020 Yeni Gezi · · yenigezi