Tatilciler Rotayı Sülüklü Göle Çevirdi

Bolu Mudurnu ilçesine 50 km mesafede bulunan doğa harikası Sülüklü Göl ziyaretçilerin yeni adresi. Özellikle günübirlik tatilcilerin rotasını kırdığı yeni mekân Sülüklü Göl Batı Karadeniz’in muhteşem doğal güzelliklerinden. Bolu-Sakarya il sınırında; tamamı ile ormanlarla kaplı bir coğrafyanın tam ortasında yer alan Sülüklü Göl, yürüyüş, kamp ve diğer çoğu doğa aktivitesi için en ideal rotalardan.

Her şeyden uzaklaşıp; doğanın kalbinde zaman geçirmek isteyenlerin uğrak yeri gölde kamp yapmak ayrı bir muhteşemlik. İsminin zamanında içinde ki sülüklerden alan gölün diğer bilinen ismi de Sarıgölcük. 1070 rakımlı Sülüklü Göl bir heyelan set gölü, civarda yürüme mesafesi ile ulaşılabilecek iki ayrı göl daha mevcut. Göl çevresinde temiz su ihtiyacını karşılayabilecek bir çeşme ve bir tuvalet var ama herhangi bir elektrik kaynağı yok, üstelik cep telefonları da çekmiyor. Sonbaharda gidilmesi önerilen Sülüklü Göl İstanbul’a 200 km uzaklıkta. Kamp ve yürüyüşün en güzelinin yapıldığı mistik mekân Sülüklü Göl’de fotoğraf çektirmek ise bambaşka bir tat.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2020 Yeni Gezi · · yenigezi