Müzekart Fiyatlarında İndirme Gidildi

Ülkemizde bulunan 451 müzeyi geçtiğimiz yıl üç milyon üç yüz otuz yedi bin yedi yüz altmış altı kişi ziyaret etti. Ziyaretçi sayısının yanı sıra müzelerde sergilenen eserlerin sayılarında da artış bulunmakta. 70 TL olan MüzeKart’ın ücreti, 60 TL’ye düştü ve kapsamı genişletildi. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerleri ile bazı tarihi mekanlara 1 yıl boyunca sınırsız giriş hakkı sağlayan MüzeKart müze ve ören yerleri gişelerinin yanı sıra www.muze.gov.tr adresinden satın alınabilecek.

Müze ve ören yerlerini öğretmenler, üniversitelerin sanat tarihi ve arkeoloji bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler, zorunlu hizmete tabi er ve erbaşlar, gaziler, şehit yakını kimlik kartı sahipleri, engelliler ile yerli ve yabancı basın kimlik kartı sahipleri, ücretsiz ziyaret edebiliyor. ‘Müzekart Akademi’ ise üniversite öğrencileri ile öğretim elemanı ve öğretim üyesi statüsündeki personelin, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı tüm müze ve ören yerlerini yılda iki kez ücretsiz ziyaret edebilmelerine imkânı sağlıyor, üstelik bu kartın satış bedeli de 30 Türk Lirası.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2020 Yeni Gezi · · yenigezi