Patan Gezilecek Yerler

patan

patan gezilecek yerler, Nepal turumuza devam ediyoruz. Bu sefer tanıtacağımız şehir olarak Patan’ı seçtik sizlere. Fazlasıyla mistik olan bu şehirde dini mekan bolca bulunuyor; gezecek yer konusunda bir sıkıntı çekeceğinizi zannetmiyoruz. Biz yazımızda sizlere 5 mekân önerecek olsak da siz yolda bile ilginizi çeken yerler göreceksiniz. Patan Gezilecek Yerler adına sizlere ilk olarak Mahaboudha Temple’ı öneriyoruz. Burası şehrin en önemli dini mekânıdır ve oldukça etkileyici bir mimari sanata sahiptir. Buranın yanı sıra Durbar (Merkez) Meydanı da yine mutlaka uğramanız, yemek yemeniz ve alışveriş yapmanız gereken bir yerdir. Şehrin merkez meydanı olmasına rağmen pek de modern olduğunu söyleyemeyiz.

Patan Turistik Yerleri sadece yukarıda vermiş olduğumuz iki mekânla sınırlı değil. Patan Müzesi gezilmesi gereken önemli yerler arasında yer alıyor, burası bir sanat müzesidir. Golden Temple (Hiranya Varna Mahavihar) da yine uğramanız gereken destinasyonlardan biri olarak dikkat çekerken son olarak öneri listemize Krisnhna Mandir’i de ekleyelim. Patan Gece Hayatı pek de hareketli ve eğlenceli değildir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi