Katmandu Gezilecek Yerler

katmandu

katmandu gezilecek yerler, Nepal’i derin bir şekilde tanıtmaya artık başlıyoruz. Bir önceki yazımızda genel olarak Nepal’de hangi şehirleri gezmeniz gerektiğini aktarmıştık, şimdi ise ilk büyük şehirle tanıtmaya başlayalım. İlk olarak Katmandu’yu tanıtacağız, ülkenin en büyük şehrini. Katmandu Gezilecek Yerler adına ilk önereceğimiz yer Bodnath Stupa olacak. Burası ülkenin en büyük dini merkezidir ve milyonlarca turisti ağırlar her sene. İçinde fareler cirit atsa da mutlaka gezmeniz gereken yerlerin başında gelmesi gerekir. Buranın yanı sıra Swayambhunath Tapınağı’nı da mutlaka ziyaret etmeli, hatta rehberinizden bu iki mekan hakkında detaylı bilgiler istemelisiniz.

Katmandu Turistik Yerleri tabi ki sadece yukarıda vermiş olduğumuz iki mekânla sınırlı değil. Genelde dini bölgeleriyle ünlü olan Katmandu’da gezeceğiniz yerler arasına Kopan Manastırı’nı da ekleyin. Changu Narayan yine önemli ve gidilmesi gereken bir destinasyon olarak dikkat çekerken son olarak listemize Welcome To My Yard eğlence alanını da ekleyelim. Katmandu Gece Hayatı gayet renkli ve eğlencelidir; o uzun geceyi tatmanızı şiddetle öneriyoruz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi