Prag Gezilecek Yerler

prag

Orta Çağ Avrupa’sını görmek için muhakkak gezmeniz gereken şehirlerden birini tanıtacağız bu sefer: Prag. Çek Cumhuriyeti’nin en büyük şehri olan Prag, o kadar fazla tarihi esere sahip bir şehir ki gittiğinizde tur programınızı uzatma kararı bile alabilirsiniz. Şehrin sıradan evlerinin mimarisi bile etkileyici iken tarihi mekanlara değinmiyoruz. Ancak yine de sizlere Prag Gezilecek Yerler adında birçok yer önereceğiz. Gezmeniz için ilk önerecek olduğumuz yer Old Town (Stare Mesto). Burası şehrin meydanı gibi bir yerdir ve birden fazla tarihi eseri, katedralleri barındırır. Bir diğer önerimiz ise Old Town Meydanı’ndan yana olacak. Burada uzun uzun gezebilir, tarihi mekanları ve müzelere girebilir ve akşam da en leziz yemeğinizi yiyebilirsiniz.

St. Vitus Katedrali de yine Prag Turistik Yerleri arasında ilk sıralarda yer almakta. Özellikle kulesine çıkıp şehrin kuş bakışı manzarasına bakmanızı öneriyoruz. Prag’da gezmeniz adına önereceğimiz son yer ise Lobkowicz Sarayı olacak. Buraya giriş ücretlidir. Mimarisinin pek tatmin edici olduğunu söyleyemesek de bahçesinin büyüleyici olduğunu kabul ediyoruz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi