Salda Gölünün Büyüleyici Güzelliği

Salda Gölü, Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan bir göldür. Türkiye’deki en derin ikinci göl olan Salda Gölü, 184 metreye varan bir derinliğe sahiptir. Çevresine 44 km alan olan Salda Gölü, birinci derece doğal sit alanıdır. Eşsiz bir manzaraya sahiptir. Son dönemlerde oldukça popülerleşmiş olan Salda Gölü, tatil ve kamp severlerin favorisidir.

Neden Salda Gölü?

Ülkenin en değerli güzelliklerinden birisi olan Salda Gölü, aynı zamanda dünyanın en temiz beşinci gölü seçilmiştir. Salda Gölü’nün muhteşem maviden turkuaza dönen bir renk skalası vardır. Maldivler’e benzetilen Salda Gölü’nün, Maldivler’e benzemesinin ilk nedeni de bu büyüleyici renktir. Güzelliğinin ilk nedeni ise kesinlikle bu rengin büyüleyiciliğidir. Salda Gölü ayrıca beyaz kum ile meşhurlaşmıştır. En etkileyici özelliklerinden birisi olan beyaz kum, Salda Gölü ve Maldivler benzetmesinde bu özelliğin etkisi söz konusudur. Salda Gölü’nde yüzmek de çok güzel bir ayrıcalıktır. İki adet plajı da bulunan Salda Gölü, çok güzel kamp alanlarının bulunduğu bir bölgedir. Eşsiz manzarası eşliğinde kamp yapabilir, hafta sonu kaçamaklarınızın da en gözde yeri yapabilirsiniz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi