Cezayir’de Gezilecek Yerler

Cezayir’in resmi adı, Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti olarak kayıtlarda yer alıyor. Cezayir, Kuzey Afrika’da yer alan bir ülkedir ve bulunduğu kıta üzerindeki en geniş topraklara sahip olan ülke olarak tanımlanıyor. Para birimi olarak Cezayir Dinarı kullanılan ülkede başkentin ismi de Cezayir olarak belirlenmiştir. Ülkedeki resmi dil ise Arapça olarak kayıtlara geçmiştir.

Cezayir’de Gezi Planı

Cezayir’in bahçe ve park bölgesi olarak tanımlanan en dikkat çekici yerleri arasında Jardin d’Essai du Hamma geliyor. Güzel ve gösterişli bir alanın oluşturulması için özel olarak tasarlanmıştır. Cezayir’in anıtlarıyla ilgili ziyaret oranı son derece yüksektir. Şüheda anıtı olarak isimlendirilen şehitler anıtında, ülkede ölen askerler için bir anma bölgesi oluşturulmuştur.

Anıt mezarlar arasında özellikle en dikkat çekici olanlardan bir tanesi olarak görülen Royal Mausoleum of Mauretania anıt mezarı yoğun ilgi görüyor. Notre-Dame d’Afrique ile birlikte, ülkenin en önemli kiliselerinden bir tanesi oluşturulmuştur. Bazilika, kilise ve tarihi mekan olarak tanımlanan yapının ülke tarihindeki yeri de özel olarak ziyaret edilmesini sağlıyor.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi