Karayip’lerin İncisi: Panama

Panama’da özellikle gezilecek yerlerin doğal mekan ağırlıklı olması nedeniyle ülkede binlerce turistin gezmesi sağlanıyor. Ülkenin ismi Panama iken, başkent olarak belirtilen şehrin adı da Panama’dır. Orta Amerika’da bulunan bir ülke olan Panama’nın özellikle Karayip Denizi ve Kuzey Okyanus kıyısında olması dikkat çekiyor. Panama’nın 4 milyonluk nüfusu, resmi dil olarak İspanyolca dilini konuşuyor. Ülkede geçerli olan resmi para birimleri ise Amerikan Doları ve Panama Balboası olarak belirlenmiştir.

Panama Gezi Planı

Panama’da gezilmesi gereken yerler sadece harabeler değil, göller ve kanallar da son derece büyük bir bölgede bulunduğu için oldukça önemlidir. Ülkenin ticari gelirini sağlayan ve milyonlarca kişinin ticari faaliyetlerden yararlanmasını sağlayan en önemli bölgesi Panama Kanalı olarak tanımlanıyor. San Blas Island, Panama’ya gidildiği taktirde mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Ülkede gezi için en çok tercih edilen yerler arasında Volcan Baru yanardağı da bulunuyor. Amador Causeway kanal ve Frank Gehry olarak turist çekmeye devam eden Panama’nın turistik ve ticari bölgelerindendir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi