Meksika’da Gezilecek Yerler

Meksika, Kuzey Amerika kıtasında yer alan, Amerika Birleşik Devletleri’nin güneyinde bulunan ülkedir. Ülkenin toplam nüfusu 130 milyona yakın olarak kayıtlara geçmiştir. Başkenti Meksiko olan ülkede federal cumhuriyet ile yönetim sağlanıyor. Para birimi olarak sanılanın aksine ABD Doları değil, Meksika Pesosu kullanılıyor.

bdr

Meksika Gezi Planı

Meksika’ya gidildiği taktirde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında tarihi mekanlara ek olarak, doğal mekanlar bulunuyor. Yüzlerce yıl boyunca pek çok kabilenin yaşamını sürdürdüğü bir bölge yapısının bulunması nedeniyle sürekli olarak tapınaklar ve harabelerle karşılaşılıyor. Meksika’da özellikle gerçekleştirilen aktiviteler arasında Tulum bölgesinde şnorkelle yüzme ve harabelerde seyahat etme süreci de bulunuyor.

Xcaret Park olarak isimlendirilen bir diğer bölgede ise eğlence parkı bulunmasına ek olarak, yunus balıklarıyla birlikte şnorkelle yüzme imkanlarından yararlanılıyor. Harabelere ilgi gösterenler tarafından çok uzun süredir Coba bölgesinde bulunan abseiling ve arkeolojik sit alanına ulaşım sağlanıyor. Xel Ha Park olarak isimlendirilen park ise yüzme için uygun, oldukça güzel manzaraya sahip olan yerlerden bir tanesidir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi