Fas’ta Gezilecek Yerler

Fas Krallığı olarak tanımlanan ve kayıtlara resmi olarak bu haliyle geçen Fas’ın kralı VI. Muhammed’dir. Başkenti Rabat olan Fas’ta para birimi olarak Fas Dirhemi kullanılıyor. Afrika kıtasında yer alan ülkenin yönetim biçimi monarşidir. Ülkede en büyük ve en gelişmiş şehir ise Kazablanka’dır.

Fas Gezi Planı

Fas’ın en çok ziyaret edilen yerleri arasında Jemaa el-Fnaa bulunuyor. Bu bölgede kobra yılanları ve tarihi bölgeler yer alması nedeniyle çok sayıda turist bulunur. Ülkede doğal park ve İslam sanatı statüsünde yer aldığı belirtilen Majorelle Bahçesi, müze ve sanat bölgesi olarak ilgi görüyor.

Dağları açısından özellikle kışın tırmanma, ski touring ve macera aktivitelerinin gerçekleştirilmesini sağlayan pek çok bölgesi bulunduğu biliniyor. Toubkal dağı da bu bölgelerden bir tanesi olarak gösterilirken, dik olması ise en sevilen özelliklerindendir. Kanyonlarıyla sık sık turistlerin ilgi gösterdiği bölgelerinin başında Todgha Gorge olarak adlandırılan bölge geliyor. Fas gezilecek yerler açısından doğal güzellikleri ve tarihi mekanlarıyla ön planda olan bir ülkedir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi