Sheki Gezilecek Yerler

Sheki

sheki gezilecek yerler, Azerbaycan’da gezilecek yerleri aktarmaya devam ediyoruz. Daha önce sizlere Bakü’yü aktarmıştık, tüm gezilecek yerlerini en ince ayrıntısına kadar sizlere sunmuştuk. Şimdi ise sıra Sheki’ye geldi. Sheki çok fazla büyük bir değil, orta ölçekli olduğunu söyleyebiliriz Azerbaycan’a göre. Ancak bizim ülkemize, Türkiye’ye göre çok küçük bir şehir. Safranbolu’ya benzettiğimiz Sheki’de gezecek fazla yer de yok, ancak yine de zaman geçirin diye öneriler vereceğiz. Sheki Gezilecek Yerler adına ilk olarak Museum of Folk and Applied Arts’ı öneriyoruz. Burada şehir kültürünün bıraktığı el işlerini ve diğer sanat eserlerini görebilirsiniz.

Sheki Turistik Yerleri tabi ki sadece bir mekanla sınırlı değil. Khan’s Palace da yine çok küçük bir saray olmasına rağmen tarihte büyük bir öneme sahiptir; burayı da görmeden gelmemenizi kesinlikle öneriyoruz. Son olarak da Sheki Fortress’ı önereceğiz; burası çok güzel, yemyeşil bir ormandır. Sheki Gece Hayatı yok denecek kadar azdır. Ancak isterseniz taverna ve meyhane gibi yerlerde eğlenceli bir gece geçirebilirsiniz. Bar ve gece kulüplerini ise unutun.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi