Sivas’ta Nereye Gidilir?

Anadolu’nun önemli şehirlerinden biri olarak gösterilen Sivas, çevre illerdeki kadar büyük bir gelişime uğrayamamış olsa da köyleri ve meşhur kangalı ile fark yaratan illerden biri olmayı başarmıştır. Şehrin merkezinde ulaşım imkanı ve olanaklarının geniş olması, çevre köylere ve ilçelere gidişi de fazlasıyla rahat bir hale getiriyor. Bu nedenle Sivas’ta merkez dışında çevre bölgelere de rahatlıkla gidebiliyor, tarihi yapıları görebiliyorsunuz.

Ulu Cami

Sivas’ın en meşhur yerlerinden biri olan Ulu Cami, yolu buraya düşenlerin mutlaka uğraması gereken bir yer.

Sivas Merkez/Meclis

Sivas’taki meclis müzesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün Sivas’a adım attığı günleri ve anıları tazeleştiren yapısı ile dikkat çekiyor. Sivas’ta nereye gidilir sorusunun cevabını arıyorsanız, Atatürk’ün Cumhuriyetin temellerini attığı bu şehirde mutlaka bu meclise uğramalısınız. Meclis, son olarak Belediye Başkanı tarafından restore edildi.

Kangal Ağa Konağı

Sivas’ın merkezinde günümüzde kahvaltı imkanı ile de hizmet veren Kangal Ağa Konağı, vaktini şehir merkezinde geçirmek isteyen ziyaretçiler için çok uygun bir mekan olarak göze çarpıyor.

 

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2019 Yeni Gezi · · yenigezi