Suudi Arabistan’da gezilecek yerler

suudi_arabistan

Dünyayı tanıtmaya devam ediyoruz. Bu sefer sizlere tanıtacağımız ülke olarak Suudi Arabistan’ı seçtik, genel bir geçiş yapacağız. Turizmden oldukça fazla gelir elde eden bu ülkenin en büyük geliri Hac döneminde gerçekleşiyor, milyonlarca Müslüman Kabe’yi ziyarete gidiyor. Eğer Suudi Arabistan’a ailenizle gidecekseniz giyiminize dikkat etmenizi ve sokakta yürürken yaptığınız hareketlere özen göstermenizi öneriyoruz, çünkü kuralları oldukça katı. Suudi Arabistan’a gidiyorsanız ilk ziyaret etmeniz gereken şehir Riyad’dır. Ülkenin milli para birimi riyal, bu yüzden paranızı da değiştirmeniz gerekiyor. Riyad’da eğlence mekanları bulamayacağınızı, bunun yerine gelişmiş yerleri görebileceğinizi belirtelim.

Aslına bakılırsa Suudi Arabistan’ın büyük kısmı böyle. Ancak Mekke ve Medine gibi yerlerde birçok dini yerleri ziyaret etme şansı yakalayabilirsiniz, zaten yapılan turların çoğu da bu bölgelere gerçekleşiyor. Müslümanlığın ilk yayılmaya başladığı yıllar ve Hz. Muhammed’in yaşadığı yerleri görmek istiyorsanız, dininizi daha yakından tanımak istiyorsanız kesinlikle Mekke ve Medine’yi ziyaret etmeli, bunun haricinde Hira Dağı’na da çıkmalısınız. Ayırca Kabe’yi de dışarıdan da olsa bile görmeyi unutmayın.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi