Yalova Turistik Yerler

yalova

Yolava yüz ölçümü bakımından ülkemizin en küçük şehri olmasına karşın içinde büyük güzellikler tutar. Şehrin tarihi kalıntıları en çok turist çeken etken olurken sahilleri de oldukça ünlüdür. Özellikle Bursa’ya bakan Armutlu sahili Yalova’nın en fazla ziyaret edilen bölgesidir. Kilometrelerce uzunlukta sahile sahip olan bu bölge her yaz binlerce kişi tarafından ziyaret edilir, otellere yürüme mesafesinde mükemmel doğal güzellikler yer alır. Biz şimdi sizlere Yalova turistik yerleri aktaracağız. Bunların başında Yürüyen Köşk gelir ki burası Atatürk’ün bir zamanlar çiftliğiydi, şu anda sergi amaçlı geziler düzenlenmekte.

Termal Atatürk Köşkü de Yalova turistik yerleri arasında bulunuyor. 1929 yılında Atatürk’e ithafen inşa edilen bu yapıyla birlikte Yalova’nın Atatürk’te ayrı bir yeri olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Karaca Arboretum ise Yalova’ya gidip de doğayla baş başa kalmak isteyenler için en uygun yerdir. Burası bir orman parkı ve içerisinde yüzlerce çeşit kuş barındırıyor, bu konuda ülkemizin sayılı yerlerinden. Yalova’da gezilecek yerler adına son olarak da Rüstem Paşa Camii’ni öneriyoruz. 400 sene önce inşa edilen bu yapı şehrin en büyük camilerinden biridir ve camilerin genel özellikleri aksine kare bir yapıya sahiptir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi