Vilnius Gezilecek Yerler

vilnius

Vilnius Gezilecek Yerler, Vilnius, Litvanya’nın en büyük ve en gelişmiş ülkesi. Ülkede en çok turist çeken şehir burası iken gece hayatı bakımından en renkli şehir olduğunu da yine söyleyebiliriz. Tabi bunların yanı sıra Vilnius’un doğasının ve tarihi mekanlarının da gezmeye değer olduğunu vermiş olduğumuz bilgiler arasına ekleyelim. Vilnius Gezilecek Yerler adına ilk olarak Aziz Peter ve Paul Kilisesine gitmenizi öneriyoruz. Pek büyük olmasa da gayet güzel bir mimariye sahiptir ve şehrin en önemli kiliselerinden bir tanesidir. Bunun yanı sıra Money Museum of the Bank of Lithuania da gitmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. Gayet şık bir müze ve isminden de anlaşılabildiği gibi paranın tarihçesini kanıtlarıyla görebileceğiniz nadir yerlerden bir tanesi.

Vilnius Turistik Yerleri adına önerecek olduğumuz mekanlar tabi ki sadece yukarıdakilerle sınırlı değil. Vilnius Old Town da yine gezilmesi, görülmesi gereken yerler arasında yer alırken buradan alışveriş yapabilir, yemek yiyebilirsiniz. Son olarak listemize Aziz Anne Kilisesi ve KGB Museum (Genocido Auku Muziejus)’ı da ekleyelim ve yazımızı sonlandıralım.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi