Viyana turistik yerler

viyana

Tarihimizde büyük bir öneme sahip olan yerlerden biri olan Viyana’yı konu alıyoruz bu sefer rehberlerimize. Osmanlı’nın sınırına kadar gidip içeri girmeyi başaramadığı Viyana sayısız tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle Orta Çağ’dan kalma mimarisiyle büyüleyici bir şehir olduğunu söyleyebileceğimiz bölge doğasıyla da kolaylıkla birini büyüleyebilir. Viyana turistik yerler adına ilk gezmenizi önereceğimiz yer Rathaus olacak. Mükemmel bir mimariye sahip olan bu tarihi esere Noelde gitmenizi öneriyoruz. Önemli etkinlikleri canlı yayımlayan dev bir ekranı dışında barındıran Rathaus Viyana’nın en görkemli yerlerinden birisidir. Historic Center of Vienna da Viyana’da gezilecek yerler arasında yer alıyor. Bu meydan adından da anlaşılabileceği gibi Viyana’nın tarihi merkezidir, hiçbir modern ve yeni yapılmış bir şey bulamazsınız diyebiliriz.

Viyana’nın Sanat Tarihi Müzesi de yine gezebileceğiniz yerler arasında yer almakta. Ayrıca Avrupa’daki sanat anlayışını göz önünde bulundurursak kesinlikle buraya da gitmenizi öneriyoruz. “Müzeyi gezmeyi sevmem.” deseniz bile yine de gitmenizi öneriyoruz, fikirleriniz değişebilir. The Third Man Museum da yine sanatseverlerin gitmesi gereken müzeler arasında yer alıyor. Film ve sinema üzerine bir müze olduğunu belirtelim. Son olarak da Schönbrunn Sarayı’nı gezmenizi önereceğiz, hem mimarisiyle hem de tarihiyle etkileyecektir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi