York gezilecek yerler

york

İngiltere şehirlerinin turistik rehberlerini aktarmaya York’la devam ediyoruz. İngiltere’de tarihin en iyi hissedildiği şehir olan bu bölge neredeyse tamamen tarihi eserlerle doludur ve Londra gibi yüksek gökdelenlere sahip değildir. Bunla birlikte bölge çok geniş ve ferahlatıcı orman ve yeşillik alanlara da sahip. York gezilecek yerler adlı yazımızda sizlere gezmeniz için ilk önereceğimiz yer York Castle Museum olacak. Çocukların ücretiz girebildiği bu müzede İngiliz tarihine ait çok eski eserler bulabilirsiniz, bunun yanı sıra müzede değişik aktiviteler de yapılıyor. Bir diğer önereceğimiz yer ise Ulusal Demiryolu Müzesi olacak. Eğer nostalji yaşamak istiyorsanız buraya kesinlikle gitmeli, eski trenlerden şu anki trenlere nasıl gelindiğini görmelisiniz. Özellikle ilk trenlerin tasarımları herkesi büyülüyor.

York City surlarını da kesinlikle görmelisiniz. York turistik yerleri listesinde ilk sıralarda bulunan bu bölge zamanında Vikinglere karşı büyük mücadeleler vermiştir ve bunun izlerini halen taşımaktadır. Eden Camp de yine İngiltere’nin başka bir askeri müzesi, bu milletin bu tarz şeylere neden bu kadar önem verdiğini bilmiyoruz ama burayı da ziyaret etmenizi öneririz. Son olarak da York Maze’i gezmenizi öneriyoruz. Şehrin en sakin parklarından biridir ve isterseniz eğlenebilir isterseniz huzurlu dakikalar geçirebilirsiniz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi