Znojmo Gezilecek Yerler

znojmo

Çek Cumhuriyet rehberimizi sizlere sunmaya devam ediyoruz. Pek büyük bir ülke olduğunu söyleyemeyeceğimiz Çek Cumhuriyet, daha çok Orta Avrupa ve İkinci Dünya savaşından kalmış olan tarihi eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Daha önce Prag’ı tanıtmıştık, şimdi ise sırada Znojmo yer alıyor. Znojmo Gezilecek Yerler adına ilk olarak Jewish Cemetery’yi önereceğiz. Burası bir tepenin zirve noktasındadır ve eski askeri gözlem yeridir. Buradan çok büyük bir alan kuş bakışı olarak gözlemleyebilir, doğanın gerçek güzelliğini keşfedebilirsiniz. Znojmo City Walls şehrin en büyük parkıdır. İçinde yapay bir nehir ve şelale bulunuyor, ayrıca çok güzel bir de yeşillik alanı bulunmakta nehrin iki tarafında.

Town Hall Tower, şehrin tam merkezinde yer alıyor isminden de anlaşılabileceği gibi. Meydanda yükselen bu kule şehrin simgelerinden bir tanesidir. Ducal Rotunda of the Virgin Mary and St Catherine de bölgenin en tarihi mekanlarından bir tanesidir ve Hıristiyanlık için önemli bir yere sahiptir. Znojma Turistik Yerleri adına son olarak da St. Nicholas Church (Kostel svate Mikulase)ü ziyaret etmenizi önereceğiz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi