Adıyaman’da Nereyi Gezmeliyim?

Adıyaman gezilecek yerler ile birlikte müzeler, lokantalar, tarihi yerler ve doğal yerler ile birlikte şehrin kültürünün yansıtılmasını sağlıyor.  Adıyaman’a gidildiği taktirde mutlaka gezilmesi gereken yerlere toplu taşıma araçlarıyla veya şahsi araçlarla ulaşılması mümkün oluyor. Adıyaman’da ne yenir? Adıyaman’da başta kebap ve çiğköfte olmak üzere, meşhur lokantalarda şehrin kültürüne uygun şekilde birbirinden farklı lezzetlere ulaşabilirsiniz.

Adıyaman Nereleri Gezmeliyim?

Adıyaman’da gezi planınızı hazırlarken özellikle Nemrut dağını planınıza dahil etmeniz gerekiyor. Cendere Köprüsü, Roma İmparatorluğu tarafından yapılan, günümüze kadar gelen ve halen değerini korumaya devam eden yapıların başında geliyor. Adıyaman’a gittiğiniz taktirde gezmeniz gereken yerlerin arasında mutlaka Atatürk Barajı da bulunmalıdır.

Barajın son dönemde suyu azaltılmış olsa da, suyun en yüksek seviyelerde olduğu dönemlerde özellikle bu bölenin görüntüsünü değerlendirebilirsiniz. Adıyaman gezi rehberi ile birlikte şehir turunuzu tarihi mekanların yanı sıra, modern mekanlar için de planlayabilirsiniz. Bu sayede Adıyaman’ın geçmişten günümüze tüm değerlerini kullanmanızı sağlar. Adıyaman’da ayrıca şehir müzesini de gezebilirsiniz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi